Ultra violet ako farba roku 2018 / Ultra violet as colour of year 2018

Tak ako každý rok, aj ten budúci sa bude niesť v znamení jednej top farby. Pre rok 2018 si Pantone Color Institute v New Yorku zvolil odtieň Ultra Violet, čo je vlastne tá najfialovejšia fialová, akú ste kedy videli.
 Farba roka vždy ovplyvňuje nielen svet módy, ale aj kozmetický priemysel a dizajn celkovo, vrátane toho nábytkárskeho. Aktuálne sa rok 2017 niesol v odtieni zelenej – Grenery, pričom išlo o sýtozelenú farbu, pripomínajúcu novú, jarnú trávu. Táto zelená nás neovplyvňovala až tak veľmi, ako napríklad vínová Marsala spred dvoch rokov, tá bola skutočne všade a stále ju radíme medzi top odtiene.
Ultra Violet s kódom 18-3838 je farba symbolizujúca originalitu, odvahu či spiritualitu. Radí sa k chladným farbám, je tak fialová, až pripomína vzdialené vesmírne galaxie. Podporuje kreativitu a spiritualitu či mystickosť. Tento odtieň upokojuje myseľ, no na druhej strane priťahuje pozornosť.

Ako ju nosiť? Jednoducho!
Nebojte sa experimentovať, ide o odtiene červenej a modrej, preto pokojne zvoľte na kombinovanie práve tieto farby. Ak ste odvážne, dotvorte fialový outfit sýtožltými alebo zelenými kúskami. Pokiaľ ste, naopak, viac konzervatívna, nič nepokazíte sivou, zlatou a striebornou.
Make- up maniačky si tiež prídu na svoje. Fialová krásne rozžiari oči, preto vyskúšajte očné tiene, špirálu či linku práve v tomto odtieni. Ak chcete byť výrazná, pomôže vám k tomu fialový rúž.

♥K.

elle.cz 
Comments