Demi Moore 50!

Demi Guynes Kutcher, známa pod umeleckým menom Demi Moore, (* 11. november 1962, Roswell, Nové Mexiko, USA) je americká herečka, ktorá vstúpila do širšieho povedomia teenagerskými filmami osemdesiatych rokov a v nasledujúcej dekáde sa už presadila medzi najznámejšie hollywoodske hviezdy. .

 Demi oslávila minulý týždeň okrúhlu 50-tku a na svoj vek rozhodne nevyzerá.Herečka je momentálne známa aj tým, že má viac rokov ako kíl.

Ako dieťa mala ťažký a nestabilný život. Jej biologický otec opustil matku Virginii King po dvoch mesiacoch manželstva ešte pred Demiiným narodením. Kvôli tomu má v rodnom liste napísané priezvisko svojho nevlastného otca Dannyho Guynese. Ten spáchal v roku 1980 samovraždu. Predtým často menil zamestnanie, a tak sa rodina celkom 4x sťahovala. Jej rodičia boli tiež alkoholici, často sa navzájom bili.
V detstve trpela škuľavosťou, a tak nosila pásku cez oko, až pokiaľ nebol problém chirurgicky odstránení. Trpela tiež dysfunkciou obličiek.
Rodina sa v roce 1976 usadila v Los Angeles. Keď mala Demi 16, jej kamarátka, herečka Nastassja Kinski ju prinútila, aby opustila školu, kde boli jej spolužiakmi frontman skupiny Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis a herec Timothy Hutton, aby sa stala herečkou. V roku 1979 stretla svojho prvého manžela, hudobníka, Freddyho Moorea, ktorého si aj vzala. Rozviedli sa v roku 1985, Demi si ale nechala jeho priezvisko.V roku 1987 stretla Bruce Willise, zamilovali sa do seba a po 2 mesiacoch sa vzali. Spoločne majú 3 dcéry - Rumer Willis (nar. 1988), Scout LaRue Willis (nar. 1991) a Tallulah Belle Willis (nar. 1994). V roku 1998 začali manželia žiť oddelene a o dva roky neskôr sa rozviedli. Do dnes ale zostali priateľmi.
V roku 2003 začala chodiť s o15 rokov mladším hercom Ashtonem Kutcherem. Po mnohých špekuláciách zo strany tlače sa v roku 2005 vzali. Dva roky po svatbe si herečka zmenila meno z Moore na Kutcher. V profesionálnom živote ale naďalej používa priezvisko Moore. V novembri 2011 bol oznámení ich rozchod.

Kariéra

Potom, čo opustila školu, začala pracovať ako modelka, nechala sa dokonca nafotiť nahá. Tieto fotografie zostali nepovšimnuté až do tej doby, čo sa stala slávnou. Najskôr boli publikované v nemeckom časopise, neskôr aj v Amerike. Jej filmovým debutom byl film Parasite v roce 1982. Populárnou sa ale stala až vďaka roli Jackie Templetonové v mydlovej opere ABC General Hospital.
V osemdesiatych rokoch hrala v niekoľkých filmoch orientovaných prevažne na mládež. Po veľkom komerčnom úspechu snímky Duch s Patrickem Swayzem a Whoopi Goldbergovou začala byť obsadzovaná do lepších rolí, napríklad vo filmoch Pár správnych chlapov, Škandálne odhalenie alebo Zvonár u Matky Božej. Úspech Ducha se už ale nikdy neopakoval a Moore hrala aj v niekoľkých prepadákoch ako Šarlatové písmeno alebo Porotce. Niekoľkými filmami zase šokovala svojich fanúšikov, napríklad snímkom Striptýz,  alebo G.I. Jane, kvôli ktorému si oholila hlavu. Za rolu v minisérii Keby steny mohli hovoriť bola nominovaná na Zlatý glóbus.
Po hereckej prestávke sa v roku 2003 vrátila na plátno ako bývalá členka Charlieho anjelov vo filme Charlieho anjeli: Na plné pecky. V roku 2006 sa objavila vo filme Atentát v Ambassadore s all-star obsadením. Vo filme hral aj jej manžel Ashton Kutcher, ale neobjavili sa spolu v žiadnej scéne.
Demi má momentálne aj svoj parfum od firmy Oriflame.


Comments