REVIEW/ RECENZIA: Nočný krém na chodidlá s levanduľovou vôňou, Avon Foot Works

Priznám sa, že starostlivosť o chodidlá zvyknem zanedbávať. Našťastie, veľké problémy s nimi nemám a vyzerajú dobre. No párkrát do týždňa ich aspoň na noc nakremujem.  Najmä v lete, kedy často chodím bosá. 
Tento nočný krém od Avonu som si vybrala z viacerých dôvodov:
 ad1: je nočný a ja si všetky krémy na chodidlá aplikujem na noc a následne si obujem  bevlnené ponozky, nech krém lepšie účinkuje. Aplikovať si krém na chodidlá ráno mi príde nepraktické.
ad2:  mám rada vôňu levandule
ad3: veľke balenie (150ml)

Čo o ňom hovoria?
Hydratačný nočný krém s vitamínom E a upokojujúcou levanduľou.
• upokojuje a hydratuje chodidlá počas noci
• pomáha zjemniť pokožku chodidiel
• zanecháva chodidlá obnovené a svieže
Účinok: Upokojujúci nočný krém na chodidlá obsahuje vitamín E a levanduľu - zložky známe svojimi regeneračnými a antiseptickými účinkami. Intenzívne hydratuje pokožku a zanecháva ju na dotyk príjemne jemnú. Pri pravidelnom používaní pomáha predchádzať vzniku zhrubnutej a drsnej pokožky.
Použitie: Pred spaním vmasírujte do chodidiel dostatočné množstvo krému. Pre ešte intenzívnejší účinok si nasaďte ponožky.

Čo o ňom hovorím ja?
Začnem vôňou, tá mi skôr ako levanduľu pripomína mätu alebo eukalyptus. Čo mi nevadí, lebo je svieža a príjemná, nie vtieravá. Balenie je veľké, ako som už spomínala, 150 ml, no typ balenia mi veľmi nevyhovuje. Mám radšej klasickú tubu ako kelimok. Čo však tiež nie je veľký problém. Chodidlá pekne hydratuje, aspoň tie moje, ktoré nie sú extra suché. Neviem teda posúdiť, ako by si poradil s naozaj suchými a popraskanými pätami. Na taký problém, však, podľa môjho názoru, klasická kozmetika nestačí a treba vyhľadať odborníkov - pedikerka, lekár. Ako prevencia a pomoc pri menších problémoch je super.
Bežná cena je 5.90€, no bežne býva v akcií okolo 3-4€.

PLUSY:
+ veľkosť balenia
+ Pekná vôňa (hoci levanduľu mi nepripomína)
+ Hydratuje, vyživuje

MÍNUSY
- typ balenia, uprednostnila by som tubu

Odporúčam!

❤️K.

Comments