Fitness vs. Fast-food

To, že sa svet zbláznil je jasné už X rokov, ale to, čo sa deje v poslednej dobe je už neúnosné. Chcene či nechcene sa presúvame z extrému do extrému ako blbé ovce. Posledné roky je nenormálny trend žiť zdravo Bio, eko... Žiadne éčka, farbivá, konzervanty. V strave,kozmetike, čistiacich prostriedkoch, oblečení. Fitká majú trzbu ako nikdy. Všetci cvičia a rátajú kalórie. Ďakujem,neprosím, už mám toho vážne dosť. Je mi z toho na grc. Sú toho plné časopisy, blogy, internet ani nehovorím, televízia, rádio... Téma rozhovorov všetkých ľudí no. 1. Alebo je tu ešte druhá skupina ľudí,ktorá tvrdo rezignuje a to úplne sto percentne. Napchávaju sa jedlom z rýchleho občerstvenia, slaninou,masťou, zapiju to  kolou alebo inou malinovkou a spokojne to ukončia sladkým dezertom. Pritom za celý deň neurobia viac ako sto krokov. Ľudia by si mali uvedomiť, že genetika je vec, s ktorou sa bojovať nedá. Buď postavu dobrú máš alebo nie. Dá sa to len vylepšiť alebo pokaziť. Nie zmeniť. Žiaľ väčšina mladých žien a dievčat je príklad druhého prípadu, na kúpaliskách si zvyšujem ego :-D nikto sa nenarodil, ani neumrie dokonalý. Keď má niekto postavu krv a mlieko, zbytočne sa bude trápiť v posilke. Pekáč buchiet nikdy nedosiahne. Žena s perfektným metabolizmom zas nikdy nebude mať miesto brucha Michelina. Všetko treba brať s mierou a veci len vylepšovať. Lebo tá s dobrým metabolizmom je síce štíhla, ale ovisnutá s celulitídou a tá krv a mlieko je len na dva kroky k nadváhe alebo naopak,  môže mať postavu krásne pevnú . Sto ľudí, sto typov postáv a genetiky. Ale aby 15,16 ročné dievčatá mali na zadku pomarančovú kožu a stehná a brucho v horšom stave ako ich mama po štvrtom pôrode, tak to je vážne moc. Čo sa týka boomu s názvom Bio, ja sama som proti chémii a jedávam výlučne domáce mäso, vajcia, mlieko a z neho vyrobené mliečne výrobky. Do fitka nechodím ale snažím sa hýbať. Drepy, bicykel alebo korčule musia byť, okrem toho veeeela chôdze. Snažím sa mať dobrú postavu, ale Sixpack nemusím. Takisto to neprehanam ani so zdravou stravou, osobne si bez sladkosti život prestaviť neviem. Čaj nesladim a jedlo z rýchleho občerstvenia vrátane majonézy mi odjakživa nechutia. Asi to zhrniem :D genetika nepustí, ale vylepšiť sa dá vždy všetko, žiadny extrém ale pekná postava. Každý ju má síce inú, ale peknú môže mať každý. Neznášam tieto móresy poslednej doby, že každý musí byť tip top. Jedz čo ti chutí, ale neposer sa z toho, ze niekto,čo nevie čo so sebou zere len celozrnné cestoviny a ovsené vločky. Ak jedavas hranolky,hamburgery a hot dogy, veľa šťastia a zdravia.
Hlavne sa ukludnite. Robte co máte a tvárte sa prirodzene, nebuďte blbí aj vy! Nemusíte byť dvojnohe divé svine ani chodiace svaly,pripadne kosti....

PS: Viete, že milujem všetkých VÁS, ktorí ste to prečítali od začiatku do konca.

<3 K.

Kenza 

Comments

Anonymous said…
Uplne sa s tvojim názorom stotožňujem :) Je to smutné, že v dnešneej dobe sa stretneš takmer len s extremom za extremom, vo všetkom treba nájsť tú správnu mieru a nič nepreháňať :) Osobne sem-tam do posilky zájdeem, ale len preto VYLEPŠENIE ( to si fakt použila to správne slovo ;)) no aj tak preferujem pohyb vonku, ktory je pre mna prirodzenejšii... a jem takmer všetko, čo mi chuti, nejak extra sa neobmedzuujem a musim povedat, že moja postava nieje najhoršia, takže asi tak :) FAkt pekny čláánok a hlavne múdry, máš na to triezvy názor takže Like :)
Ďakujem za milý názor :-) stotožňujem sa s ním :-P!