Naomi Campbell

Včera som videla jeden klip od neskutočného Michaela Jacksona a v ňom mu robila spoločnosť modelka Naomi Campbell. Bola tam tak nádherná.... A mňa práve napadlo, že na blogu som už mala príspevky o rôznych známych, krásnych modelkách. Tunajších aj zahraničných. No na Naomi som pozabudla. Popísali sa už o nej kadejaké články, sláva a závisť si vždy vypýtajú svoju daň. No nedá sa jej odoprieť to, že stále patrí medzi top žien v modelingu a schovať sa pred ňou môžu aj mladšie kolegyne. Ona proste nestarne a už dobrých 20 rokov vyzerá rovnako.

Narodila sa 22.maja 1970 v Londýne. V 90.rokoch bola jedna zo šiestich modeliek jej generácie, ktoré boli označené ako TOP modelky. Svoju slávu využila a stále využíva na protest proti rasizmu v modelingu a celkovo vo svete. Jej osobný život je spájaný aj s rôznymi škandálmi, súdmi, žalobami a vzťahmi. Chodila napríklad s hercom Robertom De Nirom či boxerom Mikeom Tysonom.
Naomi mala veľmi pestré aj detstvo. Vyrastala bez biologického otca, priezvisko má po nevlastnom otcovi. Vyrastala v Taliansku. Kde jej matka robila modernú tanecnicu, neskôr Vyrastala s babičkou v Londýne,keďže mama jej neustále cestovala. Má afro - jamajske korene, no po starej mame dokonca čínsko-jamajske . Ako dieťa študovala balet a venovala sa aj herectvu. Herectvu sa príležitostne venuje doteraz, v roku 1994dokonca nahrala hudobný album. Momentálne sa okrem modelingu venuje charite. Na titulkach Elle a Vogue ju môžme vídať aj teraz, prvý krát sa na nich objavila,keď mala 16 rokov. Predvádzala a fotila pre všetky možné značky a návrhárov,napríklad Yves Saint Laurent alebo Versace.


<3 K.


Comments