Healthy cakes by Dara Rolins/ Zdravé koláčiky od Dary Rolins

Dnes na svojej oficiálnej FB stránke Dara zverejnila ďalší diel zaujímavého seriálu- Život podľa Dary. Už skoro rok tu uverejňuje rôzne zaujímavosti zo svojho súkromia- čo jedáva, kde chodieva najradšej so svojou dcérkou či Patrikom, aké sú jej najdôležitejšie hodnoty v živote, hovorí o viere, poznaní, zdravom životnom štýle, o jej ,,práci'' , čo si rada oblieka, kde chodí cvičiť, kde nakupuje.... Skrátka všetko od výmyslu sveta. Každú nedeľu sa teším na novú sériu. Dnes si okrem iného pre fanúšikov pripravila aj dva recepty z jej kuchyne, ktoré rada pripravuje. Keďže má 6 ročnú dcéru a nechce jej odopierať sladké a ona je tiež len človek, pripravuje si takéto zdravé alternatívy koláčikov a palaciniek. Určite stoja za výskušanie!

Dobrú chuť!

♥K.

Koláčiky:
3 lyžice kokosového oleja
1/3 lyžičky soli ( ja používam tibetskú, kryštálikovú soľ.. 3,4 kryštáliky)
1/2 lyžičky vanilky
3 vajíčka
2 kopcovité lyžice kokosovej múky a 3 kopcovité lyžice mandľovej múky
2 až 3 lyžice cukru ( podľa chuti. Ja dávam dve, z toho jedna je stévia)
Rozpustím si na miernom ohni kokos. olej, do misky kam ho vylejem pridám vanilku, soľ, 3 celé vajíčka-vyšľahám vidličkou- pridám cukor, mandľovú múku pomiešam s kokosovou. Dôkladne celé premiešam, chvíľu počkám, aby hmota nasala vlhkosť a získala “cestovú štruktúru”. Cesto by nemalo byť úplne tuhé, skôr redšie.
Predhrejem trúbu iba na 160 stupňov a na papier na pečenie, ktorý dám na plech- robím lyžicou také placky. Na každú dám iba 1/2 tabličky (dielika) z čokolády s vysokým obsahom kakaa, pečiem cca 15 minút, keď sú konce ružové, vyberám z trúby.
Vychladnú a sú hotové. Ja ich mám v chladničke, vtedy tá čokoláda tak stuhne a sú najlepšie:)!

Palacinky:
3 polievkové lyžice kokos. múky
1 malý, úplne zrelý banán (ak nemáte, neva- je to dobré aj bez neho)
3 vajíčka,
1 lyžica kefíru
2 roztopené lyžice kokos.oleja, ktoré zamiešam do cesta. Pridám trošku soli, vanilku.
Pečiem na masle ghee a navrch posypem kakaom.

 

Comments