RECENZIA/ REVIEW- Schwarzkopf Essence Ultimate Omega Repair

Prednedávnom som začala spolupracovať so značkou Schwarzkopf. Na začiatok našej ,,kooperácie'' mi poštou poslali celkom pekný balíček- až toľko výrobkov som naozaj nečakala, o to viac ma to potešilo ! Zásielka obsahovala štyri kusy výrobkov z radu Essence ultimate- Omega repair, pre poškodené vlasy a zničené končeky vlasov. Konkrétne- šampón, kondícioner, masku na vlasy a BB balzam na končeky vlasov. 

Produkty testujem už takmer mesiac a , bohužiaľ, neviem opísať úplne presne každý z nich, pretože zakaždým tieto produkty používam inak (niekedy použijem len šampón, niekedy vynechám kondícioner, inokedy masku, no sú prípady, kedy používam všetky výrobky).  Aj z tohoto dôvodu budem výrobky hodnotiť skôr ,,globálne'' všetky naraz ako každý osobitne. 

Prvá vec, ktorú si ihneď na výrobkoch, už po otvorení všimnete, je vôňa. Ja osobne som si na ňu po pár použitiach zvykla, no spomínam si na okamih, kedy som skúsila len vzorku. A vtedy mi veľmi intenzívna vôňa dosť vadila. Myslím, že vlasové prípravky by nemali byť až také parfumované,  dosť často to ľudom zvykne vadiť- no nie všetkým, samozrejme. Mne však áno.

Produkty sú, ako som už spomínala, určené najmä pre zničené končeky a poškodené vlasy. Skôr by som tento rad výrobkov odporučila pre suché vlasy. Tohoto by som sa v tomto prípade naozaj držala, pretože vlasy z nich rýchlejšie mastnejú. No až po dlhšom používaní. Preto by som odporúčala tento rad výrobkov striedať s inými. Ja si vlasy zvyknem umývať len 2 krát do týždňa, no teraz cítim, že mi mastnejú už na druhý deň- čo je u mňa skutočný nezvyk- mám totižto suché vlasy. Ďalšie negatívum po dlhšom používaní je, že z nich svrbí hlava- aspoň mňa, a to ma pri iných výrobkoch veľmi nezvykla.

Inak svoj účel spĺňa- vlasy sú po umytí lesklé, hydratované. No pozor si dávajte najmä na BB balzam, ktorý je dosť mastný a dávajte si ho naozaj len primerané množstvo len na končeky vlasov! A to isté platí aj o maske !

Zloženie som v tomto prípade veľmi neriešila, no počula som, že ani to nieje najšťastnejšie. No konzistenciu majú všetky výrobky príjemnú. Suma sumárum do tejto sady by som asi viackrát nešla. Možno by som si zadovážila masku a BB balzam, ktoré by som ale používala len sporadicky na regeneráciu vlasov. Pri častom používaní celej sady si možno viac uškodíte ako pomôžete. Ako vydarenú novinku, ktorá sa schováva za topmodelkou Cladiou Schiffer, by som ja túto kolekciu nenazývala.

PLUSY
+ konzistencia
+ balenie (najmä BB krém pre jeho praktickú pumpičku)
+ do istej mieri spĺňa svoj účel
+ relatívne primeraná cena

MÍNUSY
- rýchlejšie z nich mastnejú vlasy
- svrbenie hlavy
-vôňa
- podla mňa nevhodné na časté používanie

Čo váš názor? 100 vlasov 100 chutí :P

PS- Ospravedlňujem sa za kvalitu fotografii.

♥K.

zľava do prava- BB balzam, šampón, kondícioner, maska na vlasy
BB beauty balzam
- 100 ml
- konzistenciu má niečo medzi šampónom a kondicionérom
- pre mňa negatívum obsah parabénov a silikónu
- na poškodené, oslabené vlasy, pre krásne vlasy vo viacerých dimenziách
- nanášajte do vlhkých alebo suchých vlasov, predovšetkým na poškodené časti a končeky. Vhodný na každodenné použitie. Neoplachujte. Používajte pravidelne. 

maska na vlasy
- 200 ml
- veľmi dobrá hustá konzistencia, pripomínajúca telový krém
- obnova vlasov za jednu minútu s bohatým omega olejom
- u mňa veľké negatívum za parabény a obsah alkoholu
- výnimočná extra bohatá maska intenzívne regeneruje poškodené vlasové bunky a zabraňuje štiepeniu končekov až do 95%.
- jemne vmasírujte do vlhkých vlasov , nechajte pôsobiť 1 minútu. Dôkladne opláchnite. Používajte pravidelne.

šampón
- 250 ml
- podľa mňa mohla byť konzistencia hustejšia, má perleťovú farbu
- oceňujem, že neobsahuje parabény, no na druhej strane, obsahuje silikón
- obsahuje vzácny ultimate -4-complex- výnimočnú kombináciu výťažku z perál, pantenolu, ušľachtilého proteínu a keratínu
- na poškodené a oslabené vlasy
- výnimočná extra bohatá receptúra regeneruje poškodené vlasové bunky a zabraňuje  štiepenie končekov až do 90% (v kombinácii s používaním kondicionéra). Pre obnovenie prirodzenej krásy vlasov a zdravý lesk.
- jemne vmasírujte do vlhkých vlasov. Dôkladne opláchnite. Používajte pravidelne.


kondicionér
- 250 ml
- príjemná hustá konzistencia
- negatívum za zloženie- obsahuje parabény, silikóny aj alkohol
- obnova vlasov a rozčesateľnosť s bohatým omega olejom
- rovnako ako šampón obsahuje vzácny ultime-4- complex
- na poškodené a oslabené vlasy- výnimočná extra bohatá receptúra regeneruje poškodené vlasové bunky a zabraňuje štiepeniu končekov až do 90 % (v kombinácii s používaním šampónu). Pre 3- násobné jednoduchšie rozčesávanie a dokonalú starostlivosť.
- jemne vmasírujte do vlhkých vlasov, nechajte krátko pôsobiť. Dôkladne opláchnite. Používajte pravidelne.

essence-ultime.sk

Comments