BEAUTY- Domáce čistenie pleti

Aj Vás už omrzeli čistiace prípravky na pleť z drogérie alebo katalógov, ktoré sľubujú hory- doly , no výsledok nejak neprichádza? Okrem toho sú plné chémie a v konečnom dôsledku narobia viac škody ako osohu. Tak skúste vyskúšať niečo, čo máte vo vašej chladničke. Jednoducho po domácky vyrobenú čistiacu pleťovú vodu. 

♥K.

zdroje-

Čo musíte na začiatok vedieť

Požadovaný efekt pleťovej masky dosiahnete iba, ak bude vaša pleť pred nanášaním masky dôkladne vyčistená. Dobré je dopriať jej aj peeling , aby výživné látky mali možnosť hĺbkovo pôsobiť. Masku nanášajte v tenkej vrstve na tvár a dekolt, vynechávajte oblasť očí. Vždy dodržiavajte stanovenú dobu pôsobenia. Používajte iba čerstvé suroviny, hlavne ak sa jedná o jogurty a smotany, rovnako to však platí aj pre zeleninu a ovocie. Masku poriadne umyte z tváre. Po použití masky ošetrite pleť ako zvyčajne, nezabudnite ju vyčistiť pleťovou vodou a naniesť kvalitný krém.

Uhorky proti nečistote 
Účinky uhorkovej masky poznali už naše staré mamy. Okrem hydratácie vašu pleť krásne vyčistí a zbaví mastnoty. Stačí vymiešať strúhanú uhorku s bielkom, naniesť na tvár a nechať pôsobiť minimálne 15 minút.
Pre mastnú pleť obyčajné zemiaky
Mastná pleť trápi nielen tínedžerov. Vynikajúcou surovinou pre problematickú pleť, ktorá čistí a sťahuje póry, je zemiak. Môžeme ho odšťaviť alebo z nastrúhaného zemiaka vytlačiť šťavu a tou si umývať vopred ošetrenú tvár.

Zázračný melón

Sladkú a šťavnatú chuť melónu miluje snáď každý z nás. Málokto však vie, že melón má okrem hydratačných účinkov, aj účinky čistiace. Ak zmiešate rozmixovaný melón s bielym jogurtom vznikne skvelá maska, ktorá sťahuje póry a zbavuje pleť mastnoty. Ak však k tejto zmesi pridáte ešte aj ovsené vločky, dokonalý domáci čistiaci peeling je na svete.

Proti mastnote hruškami a jablkami!

Práve hrušky a jablká sú vynikajúcou voľbou pri snahe zbaviť svoju pokožku mastnoty a nežiaducej nečistoty. Okrem toho majú dezinfekčné účinky a pôsobia antibakteriálne. Jednu hrušku (alebo jabĺčko) jednoducho rozmixujeme na kašičku a zmiešame s bielym jogurtom. Nanesieme na tvár a necháme pôsobiť minimálne 20 minút.

Na akné čerstvé droždie

Zmiešaním čerstvého droždia s mliekom získame vynikajúcu čistiacu masku. Po 20 minútach pôsobenia umyjeme vodou. Droždie má aj antibakteriálne účinky.

Čistí aj kapusta?

Kyslá kapusta sa považuje za liek na všetky choroby. Ak trpíte mastnou pleťou so sklonom k akné, vyrobte si túto skvelú masku. Vaša pleť zjemnie a rozjasní sa. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu šťavy z kyslej kapusty s rovnakým množstvom kuchynského škrobu, naneste na tvár a po 15 minútach opláchnite teplou vodou.

Sťahujúci citrón

Mastnú pleť ľahko ošetríte citrónom. Je známy svojimi bieliacimi a sťahujúcimi účinkami. Každý deň ráno aj večer si skúste umývať pleť vodou zmiešanou so šťavou z citróna a po pár dňoch uvidíte prvé výsledky. Rovnako môžete skúsiť pleťovú masku zo šťavy z jedného citróna zmiešanej s trochou medu a tvarohu. Doba pôsobenia je 15 minút, potom oplachujeme studenou vodou.

Jednoduchý recept

Ak nie ste na žiadne miešanie a kombinovanie prísad, prezradíme vám najjednoduchší spôsob, ako si vyrobiť pleťovú vodu. Polievkovú lyžicu plnú byliniek zalejte dvomi deci vriacej vody, nechajte aspoň hodinu lúhovať a sceďte. Týmto spôsobom môžete vyrábať pleťové vody z levandule, medovky, rozmarínu či lupeňov ruže. Každý prírodný produkt sa však odporúča na nejaký iný pleťový problém, a tak vám rozdelíme pleťové vody aj podľa typu vašej tváričky.

Na suchú pleť

Na pleť, ktorá má sklon k tvorbe šupiniek, sa hodí hneď niekoľko prísad. Upokojí ju levanduľa či nechtík lekársky, vhodná je aj ruža, teda jej lupene. Pri príprave pleťovej vody pre suchú tváričku však nikdy nepoužívajte alkohol, i keď sa do niektorých receptov pridáva kvôli dezinfekcii. Radšej kombinujte s medom, ktorý je univerzálnou prídaou pre každú jednu pleť.

Na mastnú pleť

Ak je vaša pleť z radu tých mastnejších, prípadne vás trápi aj občasné akné, skvelou prísadou je medovka. Poradí si s baktériami, stiahne zápal a nečistú pokožku postupne dá do rovnováhy. Veľmi podobne vám môže poslúžiť aj petržlen, ktorý je známy blahodarným účinkom na pleť. Nasekajte jeho vňať, zalejte a ak chcete, k trom deci vody môžete pridať aj deci čistého alkoholu.

Na zmiešanú pleť

Zmiešaná pleť sa prejavuje mastnou T-zónou, no suchými lícami. Na jej dočistenie je preto vhodná šalvia, ktorá okrem čistenia aj regeneruje a omladzuje. Použiť môžete aj prasličku či sedmokrásky, no tak ako pri suchej pleti, aj v tomto prípade vynechajte z receptu alkohol.

Pre všetky typy pleti

Už na začiatku sme spomenuli, že med je univerzálnym pomocníkom pre pekné tváričky, a tak si z neho môžete pripraviť aj pleťovú vodu, ktorá je vhodná pre všetky typy. Zohrejte deci čistej vody, rozpustite v nej lyžičku medu a po vychladnutí pridajte zopár kvapiek citrónovej šťavy. Poriadne pretrepte a máte pripravenú pleťovú vodu na dočistenie vašej tváričky.Comments