BEAUTY- Čo jesť pri problémoch s akné

Bohužiaľ, aj ja patrím k tým jedincom, ktorých trápi tvorba akné. Našťastie, už je to lepšie ako pre pár rokmi, no akné ma vie potrápiť aj teraz. A keďže som milovník čokolády a pikantnej kuchyne, mojej pleti tento jedálniček veľmi nepomáha- práve naopak. Strava je pre pleť veľmi dôležitá a to, ako sa stravujeme sa veľmi rýchlo odrazí na stave našej pleti. Skúste sa inšpirovať týmito radami a snáď sa stav Vašej pokožky zlepší! :) 

♥K.


1. Voda
Čistá voda je základom zdravého tela a teda aj peknej pleti. V lete by ste jej príjem mali ešte zvýšiť, aby nebola ochudobnená ani jedna vaša časť. Len hydratovaná pleť môže vyzerať pekne, takže piť, piť a piť.

2. Zelený čaj
Aby ste nezostali iba na vode, skúste aj zelený čaj. Okrem iného obsahuje dostatok antioxidantov, ktoré vyplavujú z tela toxíny a k tomu ešte aj bojuje proti zápalom a začervenaniu pupienkov. Pravidelné pitie síce neurobí zázraky na počkanie, ale naozaj pomáha.

3. Drobné ovocie
Bohatými zdrojmi antioxidantov je aj drobné ovocie ako napríklad maliny, černice či čučoriedky. Jeho konzumáciou si budete pravidelne prečisťovať telo a dopovať ho potrebnými vitamínmi a minerálmi. Maliny môžete pokojne zmiešať s medom či smotanou a aplikovať priamo na tvár. Vyrobíte si tak rýchlu domácu masku, ktorá pleť upokojí a stiahne začervenanie.

4. Melón
Momentálne je sezóna červeného melóna a vy môžete využiť silu, ktorú má, aj proti vyrážkam.

5. Marhule
Ak sa pozorne zadívate na kozmetické produkty proti akné, môžete si všimnúť, že mnoho z nich obsahuje výťažky z marhúľ. Toto sezónne ovocie zmierňuje tvorbu mazu a pomáha pri tvorbe akné, takže ak máte možnosť, jedzte ho v hojnom počte.

 6. Paraorechy
Tieto veľké orechy sú najbohatším zdrojom selénu, ktorý má pre kožu obrovský význam. Chráni kožu pred škodlivinami a má protizápalový účinok. Keďže niektorým ľuďom práve orechy na akné nerobia dobre, pokojne môžete zvýšiť príjem aj iných potravín, ktoré obsahujú selén (ryby, morské živočíchy, huby, cesnak,...).

7. Celozrnné pečivo
 Aj keď o nutnosti výmeny bieleho pečiva za celozrnné počúvame hlavne v súvislosti so štíhlou líniou, tento krok je vhodný aj s ohľadom na krajšiu pleť. Už spomínaný selén je totiž bohato obsiahnutý aj v obilninách, z ktorých je v Bielom pečive úplné minimum.
8. Olej
Keď už miešame tému kuchyňa a pekná pleť, nemôžeme vynechať oleje. Ten olivový udržiava pokožku mladú a hebkú, no výborný je aj olej arganový. Má navyše antiseptický účinok, čo je pre vyhádzanú pleť veľmi vhodné, a tak môže patriť k vašim pomocníkom v boji proti akné. 

Comments