TAG: Christmas+ What were your Christmas and weekend?

Ahojte!!
Aké ste mali Vianoce a ako víkendujete? Moje sviatky boli také ako všetky predtým a nebola by som nahnevaná , keby trvali dlhšie.Defacto Vianoce u nás Vám priblížim aj v nasledujúcom TAG-u , ktorý som si ,,požičala'' z toho istého blogu ako aj TAG minulý. A čo povianočný víkend? U mňa teda nič moc, klasika.  Lúskam Elle a Evu, hoci som si sľubovala, že sa aj čo- to poučím :P no nejako sa mi do toho nechce :( V piatok sme boli v Žiline na nákupoch. Zľavy majú síce dobré, no samé veľké veľkosti, takže nakoniec som si kúpila len jedny rifle v H&M- ku . Ale aspoň sme mali výlet.Zajtra pôjdem pochodiť aj obchody u nás a snáď niečo nájdem.
Majte sa krásne.
Kiss.
♥K.

1. Aký film je v období Vianoc Tvojím obľúbeným?
Česko- slovenská klasika. Perinbaba- túto rozprávku mám rada. Vždy pri nej plačem :P Ošúchaná Popolulška(Tři oříšky pro Popelku) ma ale až tak neberie, no pozriem si ju. Milujem aj Sokoliara Tomáša a Pelíšky. A slávneho Mrázika zase prepínam, nemám tú rozpávku rada, je mi z nej nejak divne :P
2. Akú vianočnú pesničku máš najradšej?
Ťažká otázka.. Mám rada veľmi veľa vianočných piesní a každý rok mám najradšej inú :D Milujem slovenské, anglické aj české. Tento rok som asi najviac fičala na Bans Aid 1984- Do they know is Christmas. Milujem aj Wham- Last Christmas.
3. Aká je tvoja obľúbená vianočná farba?
Vianočná farba? :D Ja neviem... červená ,zlatá- to sú pre mňa vianočné farby. No tento rok inklinujem k bážovej a bielej.

4. Je Štedrý večer. Zostaneš vo svojom pyžame/domácom oblečení alebo sa pekne a spoločensky oblečieš a upravíš?
V pyžame som len doobeda :P potom sa prezlečiem do domáceho. Pred večerou sa okúpem a pekene oblečiem. A to celá rodina. Neviem si predstaviť jesť štedrú večeru v domácom...

5. Otváraš svoje darčeky ráno alebo večer a o koľkej?
Samozrejme, že večer. Hneď po večeri upraceme riad a stôl z večere z obývačky a rozbalíme si darčeky. Sme na Slovensku , nie v  Amerike, aby sme si darčeky rozbaľovali ráno.
6. Upiekla si niekedy chalúpku z perníkov?
Nie, aj keď sa mi to veľmi páči. Celkovo sa mi perníky  rsp. medovníky veľmi páčia a voňajú, no nechtia mi. A ani v celej rodine moc ,,nejdu'' .Tak ich jednoducho nepečieme.

7. Čo robíš cez vianočné prázdniny?
Jedno veľké NIČ. Maximálne chodievame na prechádzky a na návštevy:)

8. Mala nejaké vianočné prianie?
Aby som bola s tými, ktorých mám rada.
9. Aká je tvoja obľúbená vianočná vôňa?
Asi táká, ktorá mi pripomína Vianoce. Čiže vôňa škorice, pomaranča, mandarinky, punču, koláčov,čokolády...
10. Aké je tvoje obľúbené vianočné jedlo/pochúťka?
 Vianočná kapustnica a opekance aaa koláčiky.
11. Spievaš doma koledy?
To ani nie, skôr len vianočné pesničky.

12. Držíš cez Vianoce diétu?
NIE.

13. Zapaľuješ františka?
Neviem, lebo ani neviem čo to je .


14. Postíš sa a vidíš zlaté prasiatko? 
Veru, ani nie.

15.Hráte doma na Ježiška?
Keď sme boli menší. Teraz to už asi nemá význam. Vieme, ako to je :P
16. Je vaša večera tradičná?
Tradičné je relatívny pojem, keďže v každom kúte Slovesnka je tradičné niečo iné. My začíname prípitkom- ja si dám vaječný koňak- domáci a ostatní hriatô, zjeme oplátku s medom, opekance, kapustnicu a nasleduje zemiakový šalát, ryba, údené mäso, rezne, klobásy, divina...
17. Pohádate sa doma na Vianoce?
Samozrejme. Ako každá poriadna rodina na Štedrý deň.


Comments

merypolock said…
Juuuj,ja sa teraz od obchodov čo najviac vzdiaľujem,mám pocit,že to tam je tými ľuďmi až príliš prepchaté,hh :) Ja mám tiež v pláne čítať Elle,keďže cez sviatky som sa k nemu nedostala.
**
merypolock
a vieš, že dobre robíš? Keby aspoň v tých obcodoch niečo mali, ale pokiaľ nemáš veľkosť minimálne L, tak si za tie ,síce super ceny, nič nekúpiš aj tak :/ A tých ľudí je tam tiež naozaj požehnane. Príjemné čítanie :) Niektoré články sa oplatia, aj ke´d nie všetky, bohužiaľ :/