6 forms of women in the autumn / winter 2013/ 6 podôb ženy na jeseň/ zimu 2013


CANDY GIRL

Zostaňme ešte chvíľu vo farbách! Jeseni a zime budú vládnuť farby cukríkov, a to najmä na kabátoch. (Tento trend mňa osobne veľmi potešil, pretože farby ovplyvňujú moju náladu a v zime mi naozaj chýbali!)

TOP NÁVRHÁR: Victoria Beckham- Práve ona prišla vo svojej kolekcii s nápadom na ,,cukríkové'' kabáty, čím udržala ženskú podstatu aj v oversize trende. Rovnako si všimnite, ako dokonalo kombinuje farby a jednotlivé kúsky outfitov.
TOP FARBY: *Púdrová ružová
*Pasteloá modrá
*Melónová červená
*Levanduľová
*Žltá
NÁŠ TIP: Kabáty sa aj tento rok budú nosiť v oversize veľkostiach, ale práve ,,pastelky'' zjemnia ich ,,hrubosť''. Nebojte sa ich kombinovať s inými farebnými odtieňmi. Farebné ,,bloky'' sú tiež v kurze.
+ Okrúhle gombíky sú IN!
+ Zvýraznite farbu leskom
+ Hladký účes musí byť!
+ Zlaďte sa tón v tóne a dodržte jednotnú dĺžku.
Simone Rocha


SEXI BEŠTIA

Ak máte odvahu a nebojíte sa bláznivých noviniek, inšpirujte sa novým trendom: od kožušín cez pierka, divoké potlače a farby využite všetko. A od teraz všetky oči na vás!

TOP NÁVRHÁR: Karl Lagerfeld- Kreatívny riaditeľ Fendi vždy príde s niečim novým a invenčným. Tento rok sú to šialené farebné kombinácie, kožušiny a neprehliadnuteľný make.up, účesy, ale najmä vskutku bláznivé doplnky.
NÁŠ TIP: Ak chcete tento trend dotiahnuť do dokonalosti, všimnite si originálne doplnky, napríklad v podobe slnečných okuliarov s kožušinovým rámom. Alebo si na hlave vytvorte rôznofarebný účes podobne ako na módnej šou značky Fendi.
ČO VŠERTKO MôŽETE POUŽIŤ: *Perie
*Umelé a farebné kožušiny
*Patchwork
*Ostré a nápadné farby
+Originálne šperky z fauny.
+Originálny imidž dotvoria účesy.
+ ,,Zimná záhrada'' bude in

Fendi

ŠIK REBELKA

Aj punk sa dá nosiť s glamourom a dávkou ženskosti! Len si spomeňte na módnu udalosť Costume Institute Gala v NY, kde bol punk hlavnou témou roka. A zoastáva ňou aj v nasledujúcom období.

TOP NÁVRHÁR: Donatella Versace- Excentrická talianka má na narchiu svoj módny názor a ten zostáva výsostne ženský. Zachovala síce punk štýlu aj patričnú drzosť, ale stále myslí aj na ženské krivky a túžbu citiť sa príťažlivo.
NÁŠ TIP: Nezamerajte sa na klasický punkový štýl, ste predsa módna anarchistka. Preto skúste do rebelského štýlu pustiť ,,vietor'' vo forme výraznejších farieb.
ZAOSTRITE NA: *Reťaze a výrazné šperky
*Tartan
* Vybíjanie
* Vinyl
*Zips
+Červená+čierna+tartan= pure punk!

YSL

WARRIOR

Tvrdá a nekompromisná bojovníčka. Jej poznávacie znamenia sú prísne strihy, výrazné plecia, koža, úzky driek aj vojenská zelená. Táto žena vás dostane do pozoru!

TOP NÁVRHÁR: Gucci- Kreatívna riaditeľka svetoznámej módnej značky Frida Giannini stavila na kombinácie kože a pridala metalické odlesky, čím celý ,,bojovnícky look'' ozvláštnila. Všimnite si aj kožené doplnky, ktoré budú obrovským hitom.
NÁŠ TIP: Ostrý a tvrdý výzor zjemnite úzkym driekom, ktorý zvýrazní šikovný opasok. Ešte k tomu topánky na vysokom opätku a z bojovníčky sa razom stane nekompromisná boznismenka.
ZAMERAJTE SA NA: *Koža
*Výrazné plecia
*Peplum
*Ostré strihy
*Odtiene zelenej
+Pozor- nezabudnite sa opásať!
+Peplum sa bude nosi´t aj na svetroch.
+Zamat bude jedným z top materiálov sezóny.
+ ,,Červená armáda'' stavila na in farbu.
 Balmain


HITCHOCK LADY

retro móda, inšpirácia starými filmami a Hitchcockovými blondínkami. To je trend, ktorý miluje módu 50. rokov. Sofistikovanú, klasickú, šik a výsostne ženskú.

TOP NÁVRHÁR: Prada- Módny dom pod vedením kreatívnej direktorky Miuccie Prada sa tentoraz vyhol svojim okázalým ,,šialenostiam'' a zostal pri klasike, ktorá jednoducho sedí. Pridali farby, najmä smaragdovú zelenú, a originálne opasky.
NÁŠ TIP: Zamerajte sa na zvýraznenie drieku, ktorý si môžete pre užší efekt posunúť aj o niečo vyššie. K tomu si oblečte výraznú nadýchanú sukňu. Táto línia lichotí každej ženskej postave.
ZAOSTRITE NA: * Sukne s áčkovým strihom.
*Osí driek, opasky.
*Teplé materiály.
*Klasické strihy, výrazné rukávy.
+Sivá bude farbou sezóny.
+Áčkový strih sukne vám zaručí retrovzhľad.
+Na perly nezabúdajte.

 D&G


MASCULINE WOMAN
 Tiež trochu nádych retra, ale aj závan kráľovskej krvi a čistej anglickej elegancie. Klasické tkaniny a potlače však tentoraz dizajnéri ozvláštnili aj takými detailami ako vyšívanie či pierka.

TOP NÁVRHÁR: Dolce& Gabbana- Kto iný by dokázal dodať taký švih striktne klasickému outfitu ako známe talianske duo? A ako sa im to podarilo? Opäť raz čarovali s doplnkami, so šperkami a s odvážnymi kombináciami. Tlieskame!
NÁŠ TIP: Nebojte sa využívať túto klasiku v práci, pánska elegancia vám prepožičia konzervatívny elegantný vzhľad a väčší dôraz. Čo sa týka kohútej stopy alebo kocky, pokojne ju kombinujte. Táto klasika sa hodí ku všetkému.
INVESTUJTE DO: * Klasických potlačí.
* Kociek.
* Klobúkov a čižiem.
*Sivej farby.
+Majte odvahu a kombinujte farby.
+Originálne doplnky oživia.
+Kožušina sa objavuje takmer všade.
+,,Stratené siluety'' budú in.
+Kombinujte rôzne materiály.

DS Quared2

Comments