Zábaly na vlasy/ Hair wraps

feminity.sk

Máloktorá z nás si dokáže predstaviť, akú úlohu v celkovej vizáži zohráva práve kvalita a zdravie vlasov. Počasie, stres, či chemické farbenie ich ovplyvňuje a aj vlasy potrebujú vitamíny a život. Vyskúšajte si preto urobiť domáce zábaly, ktoré vašim vlasom dodajú to, čo im momentálne chýba!

Suché vlasy

V zimnom období nás trápia suché vlasy, aj keď počas roka týmto problémom netrpíme. Zabudnite na drahé špeciálne prípravky, ktoré ani neviete, či vám pomôžu a vráťme sa o pár rokov dozadu, keď ešte neexistovali. Vaječný žĺtok, med, či panenský olivový olej – to sú tie správne prísady, ktoré po zmiešaní naneste na vlhké vlasy. Zábal  nechajte pôsobiť aspoň pol hodinku. Samozrejme potom umyte vlasy aj šampónom, ideálne na prírodnej báze.
 
Vlasy, ktoré sa štiepia a lámu

Veľmi suché vlasy, dlhodobo neošetrované a nepodstrihnuté majú tendenciu štiepenia sa. Následne vplyvom nedostatku vitamínov môžu aj vypadávať. Najlepší zábal je potom malé pivo zmiešané s vajíčkom. Tento zábal necháme pôsobiť štvrť až pol hodinu a takisto prepláchneme šampónom. Pokiaľ máte vlasy vo veľmi zlom stave, opakujte tento zábal aj dva razy týždenne.
 
Mastné vlasy

Čím sme starší, tým nám rýchlejšie mastnú vlasy. Pokiaľ nám nevydržia aspoň dva dni prirodzene pekné, je na čase to začať riešiť. Veľmi pomáha citrónová šťava v kombinácii s vaječným žĺtkom alebo na obmenu s vyšľahaným bielkom. Po tejto 20-minútovej kúre môžete vlasy preventívne prepláchnuť žihľavovým alebo harmančekovým vývarom.
 
Vlasy postihnuté lupinami

Lupiny sú spôsobené veľakrát aj nesprávnou stravou. Existuje množstvo šampónov, no kým natrafíte na ten správny, ktorý zrovna vám pomôže, môže vás to stáť nielen veľa peňazí, ale aj času. Zaručený recept je stará známa žihľava, ktorú vyvaríte vo vode a vmasírujete do vlasov a jemným dotykom aj do pokožky. Pomáha aj olivový olej, ale tu je menšie riziko vzniku mastnejších vlasov, či aromatického zápachu.
 
 

Comments