Ktoré ovocie nám pomôže s unavenou pleťou?

Unavená a nedokonalá pleť nás trápi najmä v zimnom a chladnom období. Vrásky sú zrazu o mnoho viditeľnejšie, odtieň našej pleti takisto stráca na živote a celkovo pleť nie je taká pružná ako keď má dostatok slnka. Na jej regeneráciu vám však stačí ovocie, ktoré iste máte v tomto období aj doma.

Banány

Banány sú skvelým zdrojom na to, ako si z nich pripraviť masku proti unavenej pleti. Má veľmi priaznivé účinky na pokožku, pretože obsahuje draslík, udržuje vodu v bunkách, a tým pádom chráni proti dehydratácii pokožky. Stačí, ak máte doma jeden banán, ktorý rozpučíte, pridáte ku nemu lyžičku panenského olivového oleja a jeden žĺtok a celé to zmiešate. Takúto zmes si naneste na pleť a nechajte pôsobiť. Banány navyše odvádzajú veľkú časť toxínov z tela.
 
Jablká so škoricou

Máte radi ovsené vločky, jablko a škoricu? Skúste sa ich raz vzdať a použiť ich ako masku na vašu pleť. Všetky tieto ingrediencie zmiešajte podobne, ako keď si ich dávate na raňajky, s tým rozdielom, že túto zmes nanesiete na umytú pleť a necháte pôsobiť. Jablká aj škorica zbavujú pleť odumretých buniek a zároveň ju vyčistia a hydratujú.
 
Avokádo

O tom, že avokádo je zdravé v mnohých smeroch, nemusíme nikomu hovoriť. Rovnako je však dôležité na krásu. Nepotrebujete nič, len samotné avokádo, z ktorého vnútro rozpučíte na kašičku a tú nanesiete na vyčistenú pleť a necháte pôsobiť. Avokádová maska je doslova zázrak proti unavenej a stresom namáhanej pleti.
 
Hrozno alebo hroznové víno

Hrozno má vynikajúce účinky na unavenú a ovisnutú pleť, ktorej dodá jemnosť a pružnosť. Vďaka kombinácii s medom a žĺtkom jej dodá aj prirodzený lesk. Stačí ak tieto suroviny zmiešate (hrozno samozrejme rozpučíte na hustú kašu) a necháte pôsobiť o niečo dlhšie ako predošlé masky, teda aspoň 15-20 minút a potom zmyjete. Na svoje si prídu predovšetkým ľudia, ktorých trápi príliš mastná pleť.
 
 

Comments