Je vám stále zima? Toto nejedzte!

V tomto mrazivom počasí sa nám zužujú cievy v rukách i nohách a následne aj orgány. Naše telo potrebuje mať ideálnu teplotu 37 °C, aby nám v poriadku pracovala pečeň, mozog i srdce. Možno zostanete prekvapení, ale práve strava vám môže pomôcť, aby ste sa cítili fit. Ktorým potravinám sa preto v tomto období vyhnite?

  Fast food

Rýchlo pripravené polotovary nie sú všeobecne prospešné pre naše telo i zdravie, no každý z nás občas zhreší aj v tomto smere. V zime sa im skúste vyhýbať, vaše telo potrebuje sýtu domácu stravu, ktorá je varená, pečená, dusená a pripravuje sa tým pádom dlhšie. Nielenže zasýti, ale vášmu telu dodá teplo a tuky.
 

Mliečne výrobky

Mliečne výrobky majú v zime chladivý účinok. Predovšetkým ide o jogurty, tvaroh a studené syry. Nemusíte sa ich hneď vzdávať, stačí, ak ich skombinujete s inou zložkou. Jogurt napríklad so škoricou a tvaroch s kakaom. Ak patríte k milovníkom syrov, skúste si tento pôžitok spríjemniť a doplňte ich niečím ostrým alebo štipľavým. Tieto doplňujúce suroviny vám pomôžu nabehnúť krvný obeh.
 

Citrusy

Vôňa citrusových plodov neodmysliteľne patrí k zimnému obdobiu (avšak viac k vianočnej atmosfére). Pravdou však je, že tento druh ovocia, ako iste vieme, pochádza z tropických krajín. Pomaranče, mandarínky, ale aj banány ochladzujú organizmus, a preto nám po ich konzumovaní môže byť ešte väčšia zima, či úzkostlivo. Organizmus niektorých ľudí ich ani nepríjme a táto reakcia sa odrazí v podobe alergie.

     feminity.sk

Comments