Brigitte Bardot

herečka, zpěvačka, modelka
78 rokov,
 narodená: 28. 9. 1934 Paríž, Francúzsko
Výška: 170 cm
Znamenie: váhy  

Brigitte Bardot, celým menom Brigitte Anne-Marie Bardot je francúzska herečka, speváčka a bojovníčka za práva zvierat. Bola sexuálnym symbolom 50. a 60. rokov 20. storočia. BB patrila medzi najväčšie sexsymboly svojej doby(Spolu s Marilyn a Twiggy). K modelingu bola vedená svojou matkou už od detstva. Už v 15. rokoch fotila pre časopis Elle. V roku 1952 stála poprvý krát pred kamerou a to vo filme Le Trou normand a v rovnakom roku sa vydala za režiséra Rogera Vadima. Začala natáčať pre Hollywood, stala sa svetovou hviezdou a to hlavne kvôli filmu A Boh stvoril ženu, Babetta alebo Helena Trójska.

Bola niekoľkokrát vydatá. Jej prvým manželom sa stal Roger Vadim, ktorý jej pomohol k filmovej kariére. S Vadimom sa rozviedla v roku 1957 a dva roky na to sa po druhýkrát vydala, a to za herca Jacquese Charriera, s ktorým má svoje jediné vlastné dieťa - syna Nicolasa , potom si vzala nemeckého milionára Gunthera Sachse a jej terajším manželom je od roku 1992 francúzsky politik Bernard d'Ormale.

Brigitte se rozhodla ukončiť svoju filmovú kariéru už vo svojich 39 rokoch a svoj ďalší život zasvätila už spomínanému boju za práva zvíerat, ktorému sa venuje dodnes.


Comments