10 zázračných pravidiel pre krásnu pleť/ 10 magical rules for beautiful skin

Mať krásnu prirodzenú pleť je snom každej z nás. Make-upy a rôzne kozmetické prípravky dokážu do istej miery zakryť chybičky krásy. Aj tu však platí – najdôležitejšia je prevencia. Čo robiť aby sme boli krásne?

Na našu krásu vplýva veľa faktorov – genetika, životný štýl, strava, pohyb ale aj naša psychická pohoda, stres a životný optimizmus. Ak si chcete udržať pleť sviežu, zdravú a plnú života, dodržiavajte nasledovné zásady. Vyhnete sa pomocou nich aj plastickým chirurgom.
1.    Ráno a večer si dôkladne vyčistite pleť. Najskôr pleťovým mliekom odstránite nečistoty, make-up, maz a potom pleťovou vodou tonizujte pleť.
2.     Je dobré používať výrobky jednej značky a jednej rady. Samozrejme vyberte si kozmetiku, ktorá vám vyhovuje, nebojte sa hľadať, skúšať. To, čo robí dobre kamarátke, nemusí vám. Každá sme iná.
3.    Jedzte čerstvé ovocie a zeleninu. Poskytujú pre pleť potrebné látky a minerály.
4.    Dodržiavajte pitný režim, pre pleť je veľmi potrebná hydratácia zvnútra.
5.    Cvičte tvárovú gymnastiku alebo si doprajte tvárovú akupunktúru.
6.    Kúpte si probiotiká a prebiotiká, výživové doplnky. Nie všetko zo stravy sa dokáže vstrebať do organizmu a naša pleť veľmi potrebuje všetky výživné látky.
7.    Obmedzte stres. Z našej tváre sa dajú problémy čítať. Psychická pohoda a harmónia sú základom krásnej pleti a nášho vzhľadu.
8.    Obmedzte cukor, kávu a sladené nápoje. Cukor prispieva k rýchlejšiemu starnutiu pleti a z dlhodobého hľadiska vedie k zdravotným problémom.
9.    Doprajte si prechádzky na čerstvom vzduchu, vaša pleť potrebuje kyslík!
10.    Dostatočný spánok je pre pleť veľmi dôležitý

feminity.sk

Comments