30 January 2013

O bozkoch... :* / About kisses.... :*

24 Zaujímavostí o bozkoch

FAKT #1
Bozkávanie predlžuje život! Hovorí sa, že muži, ktorí svoje manželky bozkávajú na rozlúčku pred odchodom do práce, žijú o päť rokov dlhšie než ostatní a je menej pravdepodobné, že sa stanú účastníkmi dopravných nehôd.

FAKT #2
Podľa pozorovania sa zistilo, že dve tretiny ľudstva pri bozkávaní nakloní hlavu doprava (aj jáá :D). Podľa niektorých teórii tento jav súvisí s našou prenatálnou fázou života.  

FAKT #3
Kamasútra opisuje viac ako 30 typov bozkov, ako napríklad „bozk prebudenia“. Týmto nežným bozkom na oblasť spánku milovanú osobu príjemne zobudíte.

FAKT #4
Prečo je bozkávanie v tme také jednoduché? Neuróny v našom mozgu fungujú ako navigátor a pomáhajú nám vzájomne nájsť pery, keď jeden druhého nevidíme.(ahááá...)

FAKT #5
Počas bozkávania telo produkuje látku, ktorá má 200-krát silnejšie narkotické účinky ako morfium. Preto partneri pociťujú pri bozkávaní eufóriu a šťastie.

FAKT  #6
Bozkávanie je efektívnejšie ako diéta! Pri krátkom romantickom bozku môžete spáliť 2 až 3 kalórie a dlhým vášnivým bozkom spálite viac ako 6 kalórií za minútu.

FAKT  #7
Nedá sa celkom určiť, či je bozkávanie vrodené alebo naučené správanie. V niektorých afrických a ázijských kultúrach sa bozkávanie vôbec nepraktizuje.(WTF? to sa dá?)

FAKT #8
Trenie nosov pri bozkávaní priznáva 95% mužov a žien, aj keď iné prieskumu tvrdia, že takzvaný “eskimácky bozk“ ľudia považujú za detský.

FAKT #9
V stredoveku, ešte skôr, než sa ľudia naučili čítať a písať, využívali symbol “X“ ako podpis svojho mena a pobozkaním tohto znaku potvrdzovali svoje skutočné rozhodnutie. Dnes symbol “X“ na konci správy znamená bozk.

FAKT #10
Bozkávanie môže spomaliť tvorbu vrások! Bozkávanie zapája 29 svalov tváre, ktoré pokožku napínajú a čiastočne eliminujú tvorbu vrások a prejavov starnutia.

FAKT  #11
66% ľudí sa bozkáva so zatvorenými očami. Ostatní oddane pozorujú emócie, ktoré sa odrážajú v očiach partnera.

FAKT #12
Podľa štatistických prieskumov ľudia strávia bozkávaním viac ako 20 tisíc minút za život. To sú takmer 2 týždne nepretržitého bozkávania!

FAKT #13
Bozkávanie zlepšuje zdravie pleti. Bozkávanie môže pomôcť zmierniť príznaky dermatitídy, podráždenia pokožky a bojovať proti nedokonalostiam. Vďaka bozkávaniu získa vaša pleť zdravú farbu a oči krásny pohľad.

FAKT #14
“The May Irwin Kiss“ (Bozk May Irwinovej), 47- sekundový nemý film z roku 1896, je prvým bozkom filmového plátna. Film predstavuje detailný záber bozkávajúceho sa páru.

FAKT #15

127 bozkov v jednom filme? Film z roku 1927 “Don Juan“, sa drží známej legendy. John Barrymore, herec stvárňujúci hlavnú postavu vo filme, pobozká herečky Mary Astor a Estelle Taylor presne 127-krát. Predstavte si to nakrúcanie!

FAKT #16
V 16. storočí v talianskom Neapole, bolo bozkávanie na ulici zakázané pod trestom smrti. Rovnako nebezpečný je aj smrtonosný bozk mafiánskeho bossa. Najslávnejšie bozky smrti môžeme vidieť v kultovom filme „Krstný otec“ s charizmatickým Marlonom Brandom.

FAKT #17
Márne by ste hľadali na tele citlivejšie miesto ako sú pery. Ani končeky prstov a dokonca ani intímne oblasti nie sú zďaleka také senzitívne na dotyk ako pery.

FAKT #18
Výraz „francúzsky bozk“ je známy už od Viktoriánskej éry. Francúzi sa totiž považovali za odborníkov vo veciach vášne a romantiky. Samotní Francúzi takýto bozk volajú jednoducho „baiser amoureux“ teda bozk lásky alebo „baiser avec la langue“, bozk s jazykom.

FAKT #19
Herca Tonyho Curtisa sa neustále pýtali na slávny bozk s Marilyn Monroe v populárnej komédii Niekto to rád horúce. Jedného dňa to už nevydržal a odpovedal: „bolo to ako pobozkať Hitlera“. V skutočnosti, však o nej hovoril ako o žene, ktorá sa vie výborne bozkávať.

FAKT #20
Alfred Wolfman z Minnesoty drží svetový rekord v pobozkaní najväčšieho počtu ľudí. V roku 1990 pobozkal 8001 ľudí za osem hodín.

FAKT #21
V americkom štáte Indiana sa muži s fúzami nesmú „zdvorilostne bozkávať“, inak porušujú zákon. V Logan County v Colorade majú zas muži zakázané bozkávať ženu, ktorá spí. A v meste Hrdford v Connecticute je protizákonné bozkávanie v nedeľu.(!!!???)

FAKT #22
Najdlhší skutočný bozk patrí manželom Ekkachai a Laksane Tiranarat. V roku 2011 sa tento mladý thajský pár nepretržite bozkával takmer 2 dni – presne 46 hodín, 24 minút a 9 sekúnd.

FAKT #23
Bozk herečiek Necar Zadegan a Traci Dinwiddle vo filme “Elena Undone“ z roku 2010 bol označený za najdlhší filmový bozk s dĺžkou 3 minúty a 23 sekúnd.

FAKT #24
V Japonsku, Taiwane, Číne a Kórei bozkávanie na verejnosti považujú za nevhodné. Japonský pár musí dokonca dodržiavať určitú vzdialenosť, až potom k sebe naklonia hlavy a dajú si krátky bozk na ústa.

XXX ♥K.
No comments:

Post a Comment