CLAUDIA SCHIFFER

V skratkee:
výška: 182cm
vlasy: blond
oči: modré
miery: (95-62-92 cm)
váha: 58kg
otec: Heinz Schiffer
matka: Gudrun Schiffer
mladší súrodenci: Stefan, Ann Carolin, Andreas
manžel: Matthew Vaughn
syn: Caspar Matthew (*2003)
dcéra: Clementine de Vere Drummond (*2004)

Životopis
Claudia Schiffer je supermodelka zo začiatku deväťdesiatych rokov. Získala svoju popularitu a celosvetové uznanie medzi mužmi a ženami.

Claudia vyrástla v Dusseldorfu (Nemecko), mama bola žena v domácnosti a otec právnik. Ako dieťa, keď vyrastala ani netušila, že sa stane modelkou. Najskôr si myslela, že sa stane právničkou v otcovej úspešnej právnickej firme.

Usilovala sa stať úspešnou právničkou, ale osud to chcel inak, keď šla s priateľmi na párty. A práve tam si ju všimol modelingový agent Michel Levaton, okamžite jej ponúkol prácu v modelingu (október 1987).

Claudia nemeškala a ihneď ponuku prijala a odletela do Paríža na prvé fotenie. V ten deň sa narodila veľká nová hviezda. Jej prvé fotky sa objavili v populárnom magazíne Elle. Nasledovne získala neuveriteľné ocenenie od európskych magazínov (rok 1989). Záujem prejavili aj americké magazíny a zanedlho sa v 5 amerických a 7 európskych objavila.

Claudinine blond vlasy a prenikavé modré oči ju činili neodolateľnou, vďaka čomu sa objavila vo viac ako 500 magazínoch a jej každoročný kalendár je jeden z najpredávanejších na svete. Predstavila sa v mnohých televíznych predstaveniach za celú jej úspešnú kariéru ako sú: Larry King Live, The Tonight Show, The Late Show s Davidem Lettermanem a Late Night s Conanem O'Brienem.

 Okrem jej televíznych vystúpení sa objavila tiež v niekoľkých rolách pre film. Claudia ešte natáčala na video sériu cvičení a tiež začala podnikať, bola pôvodným zakladateľom módneho baru „Fashion Cafe“ spolu so supermodelkami Elle MacPherson, Christy Turlington, a Naomi Campbell.

Medzi jej hobby patrí jazda na koni, maľovanie, hranie tenisu, čítanie a tanec. Okrem toho ovláda plynulo 3 jazyky nemčinu, francúzštinu a angličtinu.

Claudia ostáva jednou z 5 najvýznamnejších supermodeliek, podpísala 4 ročný kontrakt s kozmetickou firmou Revlon na 6 miliónov dolárov. Nesmie však fotiť žiadne erotické fotografie.

Dňa 25. mája 2002 se Claudia vydala za filmového producenta Matthewa Vaughna, s ktorým má dve deti. Syn Caspar Matthew sa narodil 30. januára 2003 a dcéra Clementine de Vere Drummond 11. novembra 2004. Rodina žije v Londýne. V januári 2010 Claudia prezradila, že čakajú tretie dieťa.
Comments