Cindy Crawford

Cynthia Ann „Cindy“ Crawford
 Narodená  20. februára 1966 DeKalb, Illinois, USA
 Americká herečka a bývalá supermodelka. Jej úspech na módnych mólach podmanil následné moderovanie spoločenských akcii a herecké príležitosti.
Vek- 47
Farba očí - hnedá
Farba vlasov- hnedá
Národnosť- americká
Výška- 176cm
Miery- 86-66-89cm
Veľkosť odevu- 36
Veľkosť topánok- 41
Manžel- Richard Gere (1991-1995)
              Rande Gerber (od 1998)
Webstránka- cindy.com

V šestnástich rokoch ju pre modeling objavil novinový fotograf. Nasledujúci rok sa stala finalistkou súťaže Look of the Year agentúry Elite, ktorej chicagská pobočka ju začala zastupovať.
V roku 1984 ukončila stredoškolské štúdium na DeKalb High School. Následne získala štipendium na Northwestern University v odbore chemické inžinierstvo. Na vysokej škole strávila len polovicu prvého semestra a plne sa začala venovať modelingu. V roku 1986 sa presťahovala do New Yorku na Manhattan, kde uzavrela zmluvu s pobočkou modelingovej spoločnosti Elite.
V 80. a 90. rokoch patrila k popredným topmodelkám, objavovala sa na predných stranách módnych časopisov vrátane Vogue, W, People, Harper's Bazaar, Elle, Cosmopolitan a Allure. Stala se súčasťou radu reklamných kampaní napríklad pre značky Gianni Versace, Escada, Revlon,Deichmann, rovnako tak natáčala televízne spoty napr. pre firmu Pepsi. V rokoch 1989-1995 bola hlavnou postavou módnej relácie  House of Style na hudobnej televíznej stanici MTV.
V roku 1987 sa po prvý krát objavila na filmovom plátne v malej roly snímky Tajomstvo môjho úspechu. Hlavnú ženskú úlohu si zahrala až v roku 1995 vo filme Ako štvaná zver vedľa Aleca Baldwina. Nasledovalo niekoľko menších rolí v komerčne neúspešných filmových projektoch.
V júli 1988 nafotila sériu obnažených fotografií pre časopis Playboy. Po desiatich rokoch v októbri 1998 sa na stránky časopisu vrátila v odvážnejších snímkach. Pravidelne sa umiestňovala na predných pozíciách najkrajších žien, ktoré sú vyhlasované rôznymi časopismi a agentúrami. Aktívnu kariéru modelky ukončila v roku 2000. Pod názvom Cindy Crawford Home Collection uvolnila nový rad nábytku vyrobeného spoločnosťou HM Richards Inc. Rovnako má rad nábytku aj u firmy Raymour & Flanigan.
Je po druhý krát vydatá za Rande Gerbera (1998-), s ktorým má syna Presley Walkera (nar. 1999) a dcéru Kaiu Jordan (nar. 2001). Prvým manželom bol americký herec Richard Gere (1991-1995). Podporuje tiež charitatívnu činnosť, ktorá sa zameriava na liečbu a výskum leukémie. Hlavným dôvodom výberu tejto oblasti bola smrť jej štvorročného brata na dané ochorenie.

Comments