BEAUTY: Čo jesť aby sme mali krásne a husté vlasy?


Mať hustú hrivu žiarivo krásnych vlasov by chcela mať každá z nás. Ovplyvňuje to veľa faktorov, niektorým môžeme pomôcť. Ako?

Vlasy sú dôležitou súčasťou nášho výzoru a ovplyvňujú aj naše sebavedomie. Za ich farbu, hustotu a kvalitu môže dedičnosť, starostlivosť ale aj strava. Počas života sa stretávame najmä s vypadávaním vlasov. Takmer pätina žien vo veku 30-49 rokov a štvrtina žien vo veku 50-69 rokov sa sťažuje na nadmerné vypadávanie vlasov. V súvislosti s vekom je rednutie vlasov spôsobené hormonálnymi zmenami.
 
Vypadávanie vlasov však môže signalizovať aj rôzne ochorenia ako je znížená činnosť štítnej žľazy, choroby obličiek, kožné problémy, skryté zápaly v tele, nedostatok železa, či psychické problémy, stres, úzkosť, depresia.
 
Vypadávanie vlasov zo zdravotných dôvodov je potrebné riešiť s lekárom, avšak veľa môžete dosiahnuť aj zmenou stravy. Čo im prospieva? Vaše vlasy vám budú vďačné za avokádo, aloe vera, zázvor, mätu, kokosový olej, žeňšeň, ryby, strukoviny, zeleninu, najmä listová ako špenát, červená kapusta. Sem tam si doprajte aj orechy a sušené slivky, či marhule.
 
Vlasy nemajú rady fajčenie ani nadmerné pitie kávy.Comments