**Yummy, yummy- Medovníčky/Gingerbread **

Dnes sa u nás pieklo prvé tohtoročné vianočné pečivo- medovníky.Mne osobne moc nechutia, ale tá atmosféra z nich je čarovná-vianočná.Okrem toho som dokonca predvianočne vyupratovala moju izbu!
Takže Vianoce už poriadne klopú na dvere, zajtra je 2. adventná nedeľa!!!Ani sa nenazdáme a bude po nich, tak si toto obdobie užívajte! ♥K.

Potrebujeme:múka hladká 650 g
maslo 250 g
cukor kryštálový 250 g
vajcia 3 ks
med 3 pol. lyžica
mletá škorica 1 káv. lyžička
sóda jedlá 1 káv. lyžička
perníkové korenie 1 káv. lyžička
vajce na potretie 1 ks

Postup: Vymiešame vajcia s cukrom a zmäknutým maslom, pridáme ostatné suroviny a vypracujeme cesto. Cesto je dobré následne zabaliť do fólie a nechať v chlade aspoň hodinu odpočívať, aby trochu stuhlo (alebo si môžeme cesto nachystať už deň vopred a nechať v chlade cez noc). Na pomúčenej doske postupne rozvaľkáme časti cesta a vykrajujeme medovníčky ľubovoľných tvarov. Ukladáme ich na plech (ktorý sme vystlali papierom na pečenie). Medovníčky ukladáme na plech s medzerami od seba, aby sa nám pri pečení nespojili. Vrch medovníkov potrieme pred pečením rozšľahaným vajcom a ozdobíme vlašským orechom. Pečieme vo vopred vyhriatej trúbe na 175 - 180 °C dozlatista asi 10 – 15 minút (podľa veľkosti a hrúbky medovníkov).
 Uvedené množstvo surovín postačí cca na 4 veľké plechy medovníkov. Medovníky môžeme ozdobiť podľa chuti: mandľou, lieskovým orieškom, či po dopečení čokoládou, bielkovou alebo citrónovou polevou.


Comments