Tiffany & Co.

→ LESK A ŠTÝL
→ BLUE BOOK
→ DIAMONDS ARE A GIRL'S BEST FRIEND

Tiffanyho ikony
* Severoafrický žltý diamant: Tyffanymu vyslúžil prezývku ,,Kráľ diamantov''.
* Blue Book: produktový katalóg vychádza dodnes a nesie meno prvého, aký kedy Tiffany vydal v snahe sprevádzkovať zásielkový obchod na svoj tovar.
* Tiffany Blue Box: legendárna škatuľka s obsahom, ktorý podlamuje kolená.
* Zásnubný prsteň s diamantovou korunkou s typickým dizajnom? obsah spomínanej škatuľky...

Skalpelom od Tiffanyho?
Meče, chirurgické nástroje, odznaky, zástavy či čínsky servis do Bieleho domu. Precíznosť opracovania a detaily/ už vtedy predznamenávali zrod  unikátnej značky. Tiffany & Co. sa dočkali prestížnej ceny za remeselnícku prácu so striebrom na Exposition Universeile v Paríži. Bolo to azda prvýkrát, čo americký dom dizajnu dostal ocenenie na zahraničnom fóre. Netrvalo dlho a Tiffany & Co. a stal najvýznamnejším americkým výrobcom a dodávateľom strieborných šperkov a hodiniek.

Will you marry me?
Aj jedna z najznámejších svetových značiek šperkov kedysi začínala ako kancelárske potreby a niečo medzi bižutériou a galantériou. 25- ročný Charles Lewis Tiffany si od otca požičal 1 000 dolárov a s kamarátom teddym Youngom vyrábali väčšinu sortimentu do obchodíka sami. Newyorčanky to uňho milovali. Tovar mal viditeľne označený cenami, nebolo treba nič zjednávať... a stavíme sa, že nielen kvôli tomu.

Comments