Tereza Maxová

Narodená 31. augustra 1971, Pardubice
Je česká modelka.
Výška: 179 cm
 Miery: 84-62-91 cm
Vlasy- hnedé
Oči- modré
Jej obľúbený citát: "Beautiful young women is an accident of nature but beautiful old women is a piece of art ..."
Žije striedavo v Prahe a v Monaku, má židovský pôvod. Svoj výrazný nos považuje za dedičstvo predkov, ktorí prežili koncentračný tábor, asi aj preto o plastik nikdy nerozmýšľala.
V roku 1975 sa s rodinou preťahovala do Ústí nad Labem, kde v roku 1985 ukončila základnú školu so športovo- atletickým zameraním. Po úspešných prijímacích skúškach nastúpila na Gymnázium Budějovická v Prahe. Po maturite v roku 1989 bola prijatá ku štúdiu na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej. Tú sa rozhodla po 2 rokoch individuálneho štúdia ukončiť.
S vidinou cestovania a nových skúseností sa zúčastnila vo svojich 17 rokov s kamarátkou Evou Herzigovou, v dobe stále panujúcej komunizmom, konkurzu francúzskej modelingovej agentúry. Jej profesionálna kariéra začala v roku 1989, kedy krátko pred zamatovou revolúciou odišla do Paríža.
Behom svojej kariéry už spolupracovala s takmer všetkými veľkými fotografmi od Patrika Demarcheliera, až po Maria Testina a Petera Lindberga. Jej tvár bola na titulnej strane britského Vogue, rovnako ako na predných stranách Elle, Marie Claire a Glamouru. Prešla po všetkých významných prehliadkových  mólach – Dior, Chanel, Prada, Gucci, Yves Saint-Laurent, Ralph Lauren a bola tvárou pre reklamné kampane takých značiek ako sú Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy, Oriflame a L´Oréal.
18. marca 2000 sa v Dánsku vydala za tamojšieho popredného tenistu, Frederika Fetterleina. 9. septembra 2000 sa im narodil syn, Tobias Joshua Maxa Fetterlein. Manželstvo sa však rozpadlo.
V súčasnosti žije v Monaku s partnerom Burakom Oymenom, tureckým podnikateľom, s ním má dcéru Mínu (nar. v júni 2009) a syna Aidena (nar. v septembri 2011).

Nadace Terezy Maxové dětem Ani na vrchole svojej  kariéry však nestratila kontakt so skutočným svetom. Jej návšteva Pražského kojeneckého ústavu v roku 1996 sa zmenila na dlhotrvajúcu pomoc opusteným deťom.


Comments