Petra Němcová

Petra Němcová
Narodená-  24. června 1979 Karviná CŠR
Národnosť česká
Výška 178 cm
Farba vlasov hnedá
Farba očí hnedá
Miery  84-61-86,5 cm
Veľkosť odevu  34
Veľkosť topánok  39
Je súčasná česká modelka.
Narodila se v Karvinej. Jej otec bol murár a matka učiteľka. Po základnej škole študovala odbor Odevníctvo na SPŠ chemickej v Ostrave. Odmaturovala s vyznamenaním v roce 1997. V roce 1995 vyhrala českú súťaž Elite Model Look. Potom odišla do Milána. Získala titul Model roku 2003 časopisu Sports Illustrated. Ako modelka pracovala pre Victoria's Secret, ako aj pre dalšie spoločnosti zamerané na dámsku módu. Dňa 3. júna 2004 bola jedným z porotcov na 53. ročníku Miss Universe v ekvádorskom hlavnom meste Quito.
26. decembra 2004, keď bola so svojim snúbencom v Thajsku, ju zasiahlo tsunami. Petra tsunami prežila, keď sa  vyšplhala na palmu, kde strávila nasledujúcich 8 hodín a videla okolo sebe umierať ľudí. Najviac utrpela zranenia (zlomeninu) panvy,  z ktorého sa úspešne vyliečila. Jej vtedajší priateľ, britský módny fotograf Simon Atlee, však pri nešťastí zahynul. Táto skúsenosť ju motivovala k založeniu charity na pomoc obetiam živelných katastrof Happy Hearts Fund (Nadácia šťastných sŕdc.) po vyliečení sa zo zranení v roce 2005. Zmienka o tejto nadácii padla tiež v reklame na notebooky firmy Hewlett-Packard, v ktorej Petra účinkovala v roce 2007. Táto nadácia pomáha deťom, ktoré pri zemetrasení alebo tsunami prišli o rodinu a základné veci k prežitiu.
Jej priateľom bol aj populárny anglický spevák James Blunt, s ktorým sa však rozišla vo februári 2007. Od roku 2007 je vegánkou. Na začiatku roku 2009 bola tvárou a mentorkou americkej modelingovej televíznej súťaže A Model Life.Comments