PERFECTO

→HARLEY DAVISON
→ ACHOOT PERFECTO+ MARLON BRANDO= V.L.

Symbol šťavnatej rebélie
Bratia Schottovci, synovia ruských imigrantov, vyrábali pršiplášte a predávali ich od dverí k dverám na Manhattane. Trvalo to len do času, kým talentovaný Irving Schott v roku 1928 nepredstavil svoju prvú koženú motorkársku bundu, ktorá spustila hne´d dve revolúcie a zmenila vtedajší spôsob obliekania. Za 5 dolárov a 50 pencí ju ponúkol  distibutérovi motoriek Harley Davison na Long Islande. Pozrite sa do skrine, na 80% máte bundu s týmto nesmrteľným dizajnom.

Už nie je symbolom ,je nutnosťou!
Predtým ramones a Sex Pistols, dnes Lady GaGa hneď v prvom rade. A nemôže chýbať v šatníku Rihanny, Roberta Pattinsona, Johnnyho Deppa, Sarah Jessici Parker a ani vo vašom. S bielou košeľou, modrými lewiskami a conversami alebo rajcovnými lodičkami, trebárs aj tými s červenou podrážkou...

Perfecto a fakty
* Modely 613 a 618 sa vyrábajú dodnes.
* Vyrába sa z tej istej kože ako konské sedlá.
* Je nepopierateľnou ikonou 20.storočia.

 Kto ju preslávil?
Okrem vojakov americkej armády, ktorým Schott šil nemenej legendárne letecké ,,bomberky'' , mal hlavný podiel na sláve tohto kúska očarujúci Marlon Brando. Skoro celý film The Wild Ones odohral v tejto bunde. A vieme, ako to funguje dodnes. Čo má na sebe idol, musím mať aj ja!
 Aj smutná reklama je reklama a podobnou bola pre kožené bundy smrť ďalšej tváre strieborného plátna Jamesa Deana, ktorý v nej odohral Rebela bez príčiny.
 model 613
 model 618 eva.sk

Comments