HERMÉS- BIRKIN

→ 9000$- 150 000$
→ HERMÉS, PARIS, MADE IN FRANCE
→ NESMRTEĽNÝ DIZAJN Z ROKU 1892
→ TRPEZLIVOSŤ BIRKINKU PRINÁŠA

Je ako Mekka, jedna za život stačí
vedúci výroby značky Hermés Paris sedel v lietadle vedľa herečky a speváčky Jane Birkin. Obsah slamenej príručnej tašky sa jej vysypal na dlážku- a rozprúdila sa debata o tom, aké ťažké je pre ženu nájsť tú pravú kabelku. Zrejme na neho urobila hlboký dojem, lebo už v roku 1984 pre ňu vyrobil prvú čiernu legendárnu nositeľku jej mena.

Ako ju spoznáte
je to jedna z najrozoznateľnejších kabeliek vo svete módy. Čaká sa  na ňu 6 rokov, čo je najviac v histórii poradovníkov na kabelky. Každý kus je vyrobený ručne. Birkin Bag od Kelly Bagu rozoznáte podľa rúčok- Birkin Bag má dve, Kelly len jednu. Kovové časti bývajú vykladané zlatom alebo paládiom. Hermés ponúka aj ,,spa'' program pre kabelky, na ktorých sa objavila známka nosenia.

Je ,,waiting list'' mýtus?
Predpokladá sa, že celý ,,waiting list'' je marketingová stratégia. Výborne premyslená. Keď sa stanete dobrým zákazníkom butikov Hermés budete k birkinke bližšie ako tí, ktorí si tam zatiaľ nekúpili ani šatku.

Najmladšia majiteľka
  Dcéra Clinta Eastwooda. Možno nie najmladšia, ale najškandalóznejšia, 18- ročná Francesca Eastwood, si dovolila spáliť stotisícdolárovú červenú birkinku z krokodílej kože len kvôli fotke. nejeden Fashion blogger si rozbil hlavu o monitor (ja tiež :P ) a slečinka dodnes dostáva vyhrážky, že za to zhorí v pekle rovnako ako úbohá kabelka.
Viac birkiniek TU

eva.sk

 Jane Birkin

Francesca Eastwood

Comments