Dara Rolins oslavuje 40!! / Dara Rolins celebrates 40!!

7.decembra 1972 sa zrodila hviezda česko-slovenskej hudobnej scény. Malá Darinka Rolincová sa narodila Zlatici a Dušanovi, doma ju čakala o 8 rokov staršia sestra Jana (dnes už Hádlová).
Darina začala svoju kariéru, dá sa povedať, už v škôlke, keď sa sama prihlásila, že zaspieva pesničku o snehuliakovi. Do škôlky vtedy prišli hľadať deti, ktoré vedia pekne spievať, aby vystúpili v Matelkovi.

Vo svete šoubiznisu sa tak Dara pohybuje už vyše tridsať rokov a za ten čas zažila mnoho vzostupov, ale neobišli ju ani veľké životné pády.
Sestra Jana ju prihlásila do detského speváckeho zboru, odkiaľ ju ale o krátky čas vyhodili. „Rodičom povedali, že som individualista, a nie som tímový hráč.“ Ako 10-ročná absolvovala prvé koncertné turné a nakrútila prvý televízny muzikál Zázračný autobus s Ivanom Krajíčkom. V r. 1983 vydala prvý album Keby som bola princezná Arabela a pre televíziu nakrútila ďalšie štyri hudobné filmy.
V r. 1984 zazvonil v byte Dariných rodičov telefón a ozval sa Božský Kája, aby malej hviezde oznámil, že s ňou plánuje naspievať dueto.Nasledovali ďalšie albumy pod taktovkou Ladislava Štaidla a mnoho práce v Čechách, preto sa Darina ako 16-ročná presťahovala so sestrou, ktorá bola zároveň aj jej dvornou textárkou, do Prahy. Tam vyštudovala štátne konzervatórium. V roku 1990 ju oslovil režisér Juraj Jakubisko, aby si zahrala hlavnú úlohu v hudobnom filme Takmer ružový príbeh.

Koncom 90.rokov Dara na rok odchádza žiť do Ameriky, kde sa zamilovala do surfistu Mika. Spoznáva mnohých hudobníkov, ktorí s ňou spolupracujú na nových pesničkách. Stretáva sa s gitaristom Michaela Jacksona, ktorý s ňou odohrá neskôr aj jej turné. Vďaka nemu a Michaelovmu bratovi navštívi aj Jacksonov Neverland a stretáva sa tam s jeho mamou. Vplyvom americkej hudobnej scény sa Darin štýl mení na r´n´b a ona tak zatvára dvere za kariérou detskej hviezdy.
Veľkou tínedžerskou láskou Dary bol spevák a herec Sagvan Tofi. Ten mal ale priveľkú slabosť pre krásne blondínky a v rovnakom čase sa stretával aj s modelkou Simonou Krainovou. Tá na to prišla, stretla sa s Darou, záletníka obe poslali k vode a z nich sa stali najlepšie kamarátky.
V čase keď Dara zasadla do porotcovského kresla Slovenskej SuperStar, ju skritizoval Matěj Homola, začali sa stretávať, neskôr spolu chodiť, zaľúbili sa a Dara mu priviedla na svet v roku 2008 vytúžené dievčatko Lauru. Ako Darina tvrdí: „Lolinka je pre mňa to najcennejšie, môjmu srdcu najmilšie stvorenie pod slnkom. Ona sama je moje slniečko. Dôvod, pre ktorý aj v tých najťažších chvíľach vstávam z postele s úsmevom. S pocitom, že som vďačná Bohu za to, že ju mám. S ňou môžem prežívať kryštalické šťastie a každá mama vie, o čom hovorím. Keď si ty, odvahu mám urobiť krok, aj keď neviem kam.“.

O dva roky neskôr sa so speváčkou kruto zahráva osud. Autom  zrazila motocyklistu, ktorý v nemocnici zraneniam podľahol.Tragická kauza stále nie je ukončená a nad Darou visí čierny mrak. Navyše v tom istom roku sa jej chrbtom otočil aj jej partner, ktorý  ju podviedol.Rozchod s Homolom so sebou priniesol urputný boj o dcérku.  V ťažkých chvíľach jej bola najväčšou oporou nová láska, slovenský raper Rytmus, s ktorým sú spolu už vyše roka.
Veľa zdravia, šťastia, úspechov a lásky prejeme!!! :)Najznámejšie hity:

zdroj: cas.sk

Comments