CONVERSE

→ ALL STARS
→ ROCK'N' ROLL
→ CHANGES EVERYTHING
→CHUCKALORS
→CHODIA PO SVETE UŽ 104 ROKOV

Všetky hviezdy
Istý Marquis Converse začal vyrábať tenisky z gumy a plátna. Zamiloval si ich basketbalista Chuck Taylor a vraj len z čistej lásky k teniskám sa stal aj ich predajcom. Ako sa to pánu Taylorovi podarilo, je dodnes záhada, no práve vďaka nemu dostali conversky ,,titul'' all stars. Predal ich totiž všetkým hviezdam vtedajšieho basketbalového neba, ktoré trénoval.

Čo ešte vyrába fitma Converse?
converse.com
Kým sa tenisky etablovali na trhu, vyrábali sa v Converse pneumatiky. V čase 2. svetovej vojny, keď športové múzy mlčali, sa výroba pretransformovala na obuv pre pilotov, ochranné odevy, pršiplášte a pončá. A po vojne prišiel rock'n' roll a tenisky Converse sa presťahovali z ihrísk do klubov.

Converse v číslach
Vlastní ich 60% Američanov a za vyše 100rokov sa nezmenil ich dizajn.

Majú 13 prezývok
Cons, Connies, Convics, Convos, Verses, Chuckers, Chucks, Converse, Chuckalors, Chuckies, Chuck Ts, Chucker Boots, Chuck Taylors,.....
....a nespočetne veľa špeciálnych edícii? DC Comics, The Ramones, AC/DC, Gorrilaz, Metallica, Ozzy Osbourne, Jimi Hendrix, Nirvana,....

Rockeri, rebelky & skejtáci
Majú ich všetci. Od Slashu, Kate Moss, Daniela Craiga, Natalie Portman, Rihanny, Po Kiss, Nirvanu, Green Day a ďaľších (vy určite tiež)
eva.sk

Comments