Christian Louboutin

→LOUBOUTINKY
→TOPÁNKY SÚ UŽ ŠPERK
→SHOES ARE BETTER THAN THERAPY
→DITA VON TEESE

Topánky sú šperk
A sú lepšie ako terapia. To vieme aj bez veličenstva vkusu a luxusu Christiana Louboutina. Trikrát ho vyhodili zo školy, už ako 12- ročný ušiel z domu a zakrádal sa do nočných podnikov. Ale nie kvôli show girls, ale kvôli kúzlu vysokých podpätkov. Ako 16- ročný sa zamestnal tak, aby mal k nohám a podpätkom blízko- robil zákulisného asistenta v slávnom Folies Bergére.

Louboutin forever
*Jennifer Lopez na ne napísala text piesne Louboutins. Piesen TU
* Dve limitované edície nesmrteľnej a nestarnúcej barbie sa predávajú s kolekciou mini topánočiek Louboutin s nezameniteľnou červenou podrážkou.
*Okrem červených podrážok existuje aj kolekcia s nebesky modrými špeciálne pre nevesty.
*Louboutin je dvorným dizajnérom najznámejšej striptérky- umelkyne Dity Von Teese.

Ako vznikla červená podrážka?
Keď sa díval na jednu zo svojich prehliadok, cítil, že jeho topánkam niečo chýba. A tu nastal ten ,,génius okamihu''. Prešla okolo žena z firmy Chanel s červeným lakom na nechtoch. A osud bol spečatený.

Zákaz ho naštartoval
V Museum of Oceanic Art Louboutin zbadal ceduľu, ktorá zakazovala ženám nosiť ostré podpätky, aby nepoškrabali drevenú dlážku. Vďaka ti, Paríž, za ceduľu. Louboutin odjakživa túžil porušovať pravidlá a to isté chcel dopriať aj ženám. Lepšie ako topánkami to ani nemohol urobiť. Absolvoval školy dizajnu Chanel a Saint Lourent a keď jeho obchod navštívila monacká princezná, ktorá vyhlásila jeho talent, šialenstvo sa začalo.
.christianlouboutin.com


Comments