BURBERRY

→TRENČKOT
→156 ROČNÁ HISTÓRIA
→ 26 DIELOV GABARDÉNU
→NAJZNÁMEJŠIE KÁRO SVETA
→BREAKFAST AT TIFFANY´S
→CASABLANCA

Intelektuálna klasika
 21- ročný Thomas Burberry vymýšľal materiál, ktorý vydrží nápory vetra a dažďa, ale nebude to guma. Ovocím jeho práce bol pevný, vrúbkovaný, vodovzdorný, gabardén, ktorý zaznamenal fenomenálny úspech. Jednou z prvých veľkých zákaziek boli kabáty pre vojakov (áno, opäť vojaci pri zrode fashion ikony) britskej armády. Traduje sa , že tu sú aj korene názvu trench coat- trenčkot. A tí si kvalitné kabáty doniesli aj domov a začali ich nosiť aj v civile.

Pre polárnikov, pre kráľovnú
Kráľovná Alžbeta II. a princ z Walesu Charles udelili značke kráľovskú pečať, čo z nej robí jedného z oficiálnych dodávateľov oblečenia pre kráľovskú rodinu. Okrem kráľovnej Burberry obliekol aj Roalda Amundsena, muža, ktorý v roku 1911 ako prvý zdolal severný pól.

Burberry a strieborné plátno
Najznámejšie filmy, v ktorých si trenčkot od Burberryho zahral na nemenej známych osobnostiach, boli Casablanca, kde ho nosil legendárny Humphrey Bogar. Ružový panter s Petrom Sellersom či Raňajky u Tiffanyho s dokonalou Audrey Hepburn (legenda skratka nosila legendy).

Najslávnejšie káro sveta
Červená, biela, čierna a piesková. To je farebnosť typického vzoru ,,nova'', ktorý Burberry použil prvýkrát v roku 1924 na podšívku trenčkotu a o 43 rokov neskôr (v roku 1967) si ho dal patentovať ako ochrannú známku. V 90.rokoch značka chytila druhý dych. Kampaň s mladučkou Emmou Watson rozšírila základňu fanúšičiek aj o , pri všetkej úcte ku kráľovnej, oveľa mladšie zákazníčky.


 Audrey Hepburn - Brekfast at Tiffany´s (Burberry trench coat)


 Casablanca

 Emma Watson - Burberry

Romeo Beckham - model  Burberry

Comments