Simona Krainová

V tomto blogu sme vám predstavili mnoho celosvetovo úspešných TOP modeliek, ale akosi sme pozabudli aj na tie ,,naše ''. Dnes to bude Simona Krainová, nabudúce sa môžete tešiť aj na iné ako napr. Adrianu Sklenařikovú, Danielu Peštovú a iné.

SIMONA KRAINOVÁ
Narodila sa 19.2.1973
Vek 39 rokov
Výška 175cm
Miery 88-59-90cm
Povolanie: herečka, modelka

Simona Krainová sa narodila v Havířově v Českej republike v roku 1973. Po Zamatovej revolúcii v roku 1989 sa úspašna zúčastnila kastingu, ktorý poriadala agentúra Madison models a odcestovala do Paríža ako začínajúcí modelka.

Jej tvár preslávili titulky takých, prestížnych časopisov, ako je americký a francúzsky Elle, Marie Claire, L’Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan alebo Maxim. Magazín Stuff ju v roku 2001 uviedol medzi 50  naj sexi žien sveta. Spolupracovala s fotografmi veľkých mien, medzi ktoré patrí Helmut Newton, Patrik Demarchelier, Bethina Rheims, Andre Rau, Albert Watson a Gilles Bensimon. Stala sa tvárou kampane na parfém Dune od Christiana Diora a tvárou kozmetických značiek Biotherm a L’Oreal.

Predvádzala pre módnych návrhárov ako je Yves Saint Laurent,Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana,Castelbalzac.Na českom trhu sa stala múzou takých návrhárov ako je Blanka Matragi, Osmany Laffita alebo Beáta Rajská. Svoje nadanie uplatnila aj ako moderátorka a herečka. Pre moderovanie svojich relácii si ju vybrali aj medzinárodné televízie Fashion TV a American entertainment.

Aj cez svoje pracovné vyťaženie vo Francúzsku, Amerike alebo Nemecku sa stihla v Českej republike presláviť aj ako herečka v hlavnej roli českého, celovečerného filmu „Kamarád do deště II“, a v úspešnej, filmovej, komediálnej trilógii „Byl jednou jeden polda“. Moderovala vlastnú, televíznu talk show „Někdo to rád horké“. V rodnej zemi sa stala významnou celebritou a svoje meno prepožičala českému zastúpení talianskej, módnej značky Replay, predajca luxusných vozov BMW a profesionálnemu, vlasovému štúdiu Yes. Nafotila niekoľko prestížnych kalendárov pre renomované české firmy a založila vlastné, luxusné, módne štúdio v Prahe „Visage Factory“.

V súčasnej dobe ju zastupuje modelingová agentúra Czechoslovak Models v Prahe, agentúra Karin Models v Paríži, agentúra Elite v New Yorku a agentúra Mega Models v Hamburgu a mnoho ďalších prestížnych agentúr po celom svete.

Zaujímavosťou je, že si nedokončila ani maturitné vzdelanie.Najskôr na maturitu ani nemala čas, pre svoje pracovné aktivity v modelingu,  tvrdí, že ho ani nepotrebuje a postačí si so základným vzdelaním, pretože životopis nikdy nepísala a dúfa, že ho ani nikdy písať nebude musieť.

Simona je  matkou dvoch synov, ani nie 2 mesačného Bruna a 2 ročného syna Maxa.Je vydatá za polovičného Slováka Karela Vágnera.

Comments