Najprefíkanejšie ženy v histórii!/ The most cunnig women in history!

Boli stelesnením ideálu krásy a ženskosti, vďaka čomu sa stali múzou mnohých umelcov, či rozptýlením vplyvných mužov politickej sféry. Tieto ženy sa im oddávali častokrát preto, aby si vyšliapali svoj vlastný chodníček slávy. Boli to ženy, ktoré sa svojou charizmou a rafinovanosťou zapísali do histórie.

Gabrielle Bonheur Chasnel 
Pod týmto menom sa skrýva módna ikona Coco Chanel., ktorá je dodnes známa pod prezývkou „železná lady“. Bola talentovaná, o tom niet pochýb. Do dámskej módy vniesla progresívne prvky jednoduchosti kostýmu, nohavíc a sukne. Nohavice pre dámy vytvorila v dôsledku prvej svetovej vojny, kedy ženy  museli prevziať v centre Paríža mnohé mužské povolania a v sukni, či šatách im to príliš pohodlné nebolo. Navykla si na vyšší spoločenský život a počas vypuknutia druhej svetovej vojny v snahe zachrániť svoj život, ale i štýl na vysokej nohe, spávala s nacistickým dôstojníkom. Udržiavala s ním milenecký vzťah a vedela o tajných plánoch tretej ríše, na čo neskôr doplatila. Chvíľu pobudla aj vo väzení, no najviac ju dostalo to, keď sa jej európske módne publikum odvrátilo chrbtom. Opätovnú popularitu zažila až vplyvom amerického trhu.
 
Isabelle Collin
Dáma s francúzskym šarmom, ktorá ako veľmi mladá utiekla z domova do najväčšieho mesta slobody, akým bol a stále je New York. Nemala ambície byť ani herečkou, ani modelkou, chcela sa len „dobre“ vydať. Viedla búrlivý život a bola dobrovoľnou milenkou Salvadora Dalího, Antonia Pellizzariho a nemala žiadny problém spávať s Johnom Grahamom, ktorý bol v tom čase od nej starší o 55 rokov. V čase najväčšej slávy Andyho Warhola, bola súčasťou jeho zvrhlostí, fetišizmu a sexuálnych orgií. To už v nej zanechalo dôsledok a v neskoršom veku sa z nej stala silne veriaca a pobožná žena, ktorá sa zosobášila s uznávaným lekárom.
 

Norma Jeane Mortensen 
Podľa tohto mena, by málokto vedel, že ide o Marilyn Monroe. Americká ikona, ktorá bola stelesnením pôvabu a sexepílu, chcela byť silou mocou slávna. To sa jej aj podarilo. Vyhrala takmer všetky súťaže krásy, stala sa z nej herečka, speváčka, manželka i milenka. Pred americkými voľbami bola rozptýlením Kennedyho a udržiavala kontakty s FBI. Žena, po ktorej slastiplne a tajne túžil nejeden muž, no ako životnú parterku ju chcel len málokto. Časté depresie, psychické poruchy z útleho detstva i prudký kariérny rast sa jej stali osudným – keď to už nezvládla a predávkovala sa prehnaným množstvom liekov.

Comments