Čo o botoxe neviete? / What you do not know about Botox?

Prvou voľbou pri riešení starnutia pleti je jednoznačne botox. Premýšľate nad jeho aplikáciou alebo váhate? Možno o ňom neviete všetko.

Botox je milovaný a zatracovaný zároveň. Vymazáva z našej tváre totiž nielen vrásky ale aj mimiku a prirodzenosť. Uvoľňuje svaly zodpovedné za vytvorenie mimických vrások.  Je najstaršou a najvyužívanejšou omladzovacou metódou. Podliehajú mu nielen ženy aj muži.

Kde vám ho pichnú

Botox je efektívny na čele, pri koreni nosa  a pri vonkajších očných kútikoch na tzv. vejárovité vrásky.

Ako to funguje

Preparát sa aplikuje tenkou ihličkou do svalu, kde preruší nervosvalový prenos a uvoľní ho. Pleť sa vypne a vyhladia sa linky a vrásky. Efekt je viditeľný štyri a viac mesiacov. Je to individuálne. Predlžuje sa však ďalšou aplikáciou.

Čo nás presne čaká

Aplikácia trvá len niekoľko minút, nie je bolestivá, pocítite len jemný vpich. Okamžite sa môžete vrátiť k bežnému životu, teda žiadne skrývanie sa pred svetom. Je veľmi dôležité sa štyri hodiny po aplikácii nepredkláňať, neležať, nedotýkať sa ošetrených miest a precvičovať mimické svaly v mieste, kde bol aplikovaný. Aspoň dva dni sa vyhnite fyzickej záťaži a neodporúča sa tiež po dobu dvoch týždňov zájsť na kozmetiku, či masáž.
Efekt sa dostaví po pár dňoch a vyplávať na povrch by mal do dvoch týždňov.

Môžem po botoxe podstúpiť aj ďalšie zákroky?

Botox možno kombinovať aj s ďalšími omladzovacími metódami, napríklad s laserovými – fotorejuvenizácia, laserový peeling atď. Vždy je potrebné sa poradiť s odborníkom.

http://feminity.zoznam.sk/c/859063/co-o-botoxe-neviete


Comments