~Coco CHANEL~

Coco Chanel vlastným menom Gabrielle Bonheur Chanel.
Narodila sa  19.augusta 1883 v Saumur(Francúzsko), zomrela 10.januára 1971v Paríži(Francúzsko).Bola módna tvorkyňa a zakladateľka značky Chanel existujúcej dodnes. Vniesla do dámskej módy progresívne prvky jednoduchého kostýmu so sukňou a nohavicami. Vytvorila populárne parfumy a nový štýl dámskej bižutérie. Z bezvýznamnej chudobnej modistky a polosiroty sa vypracovala na najprestížnejšiu módnu značku vo svete.
Oveľa viac a dozviete na http://sk.wikipedia.org/wiki/Coco_Chanelov%C3%A1 . O Coco bolo natočených aj niekoľko filmov z jej pracovného aj súkromného života.

Coco Chanel real name is Gabrielle Bonheur Chanel. 
She was born 19 August 1883 in Saumur (France), died 10January 1971in Paris (France).She was the creator and founder of fashion brand Chanel existing today. Brought into women's fashion simple dress progressive elements with skirts and pants. Created a popular new style perfume and women's jewelry. The insignificant poor milliner drawn at the most prestigious fashion brand in the world.Much more to learn to http://en.wikipedia.org/wiki/Coco_Chanel. About Coco was filmed several movies about her work and private life.Comments